Aigio
Κυριακή, 13 Οκτωβρίου, 2024
spot_img

Αλώβητος και στο Λουτράκι ο Παναιγιάλειος

Με τον βαθμό της λευκής ισοπαλίας (0-0) έφυγε από το Λουτράκι ο Παναιγιάλειος για την 4η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας στάθηκε καλύτερα και οι μόνες αξιοσημείωτες φάσεις είναι ένα σουτ του Σάλλα και του Φερέιρα που μπλοκαρίστηκαν.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Λουτράκι ισορρόπησε το ματς με δύο σουτ που δεν ανησύχησαν τον Αντωνόπουλο και από την πλευρά του Παναιγιαλείου μπορούμε να αναφέρουμε ένα επικίνδυνο σπάσιμο από δεξιά του Μέντες αλλά ο αμυντικός πρόλαβε τον Φερέιρα.

Επόμενος σταθμός για την ομάδα μας η Ρόδος για το δεύτερο κατά σειρά ματς εκτός έδρας με τον ΑΕΡ Αφάντου.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο Λουτράκι βρέθηκαν πολλοί φίλαθλοι του Παναιγιαλείου που χειροκρότησαν την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών της Μαύρης Θύελλας.

Η Αιγιώτες μπορεί να μην έπιασαν την απόδοση που ήθελαν ωστόσο κατάφεραν για τρίτο παιχνίδι να μην δεχτούν γκολ και έτσι έφτασαν τους 6 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

ΛΟΥΤΡΑΚΙ: Τουργέλης, Κάμαρος, Δημητρίου, Παινέσης, Αργυρόπουλος, Δαμουλιανός, Κορφούζι (55’ Λαζαρίδης), Λημνιώτης, Τσέλιος (27’ λ.τ. Παπαγεωργίου) , Χαρτσιάς (76’ Pέτρου), Κατσούκης

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Αντωνόπουλος, Σταθόπουλος, Ρίζος, Αρβανίτης, Λιάκος (80’ λ.τ. Κατσαΐτης) Ντούκας (60’ Λιάτος), Ορτέντζιος, Μπούμπας (60’ Σταυρόπουλος), Φερέιρα (75’ Αθανασόπουλος), Συρμής (45’ Mέντες), Σάλλα.