Aigio
Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου, 2024
spot_img

Eλπιδοφόρα η εμφάνιση των αθλητών του Αθηνόδωρου

Εντυπωσιακή και ταυτόχρονα ελπιδοφόρα ήταν η εμφάνιση των αθλητών του Αθηνόδωρου στην κατηγορία Κ14 κατά τη διάρκεια των διασυλλογικών αγώνων που έγιναν στην Πάτρα το Σάββατο 8.4.2023 στο ριπτικό τρίαθλο (σφαίρα, vortex και 60 μ.) Κέρδισαν συνολικά 14 μετάλλια, εκ των οποίων τα 4 ήταν στη γενική βαθμολογία, 2 για τα αγόρια (1η και 3η θέση) και 2 για τα κορίτσια (2η και 3η θέση). Ιδιαίτερη αίσθηση έκαναν οι αθλητές μας (αγόρια) στη ρίψη του vortex όπου κατέκτησαν και τις 3 πρώτες θέσεις.

Η επιτυχία αυτή έχει ιδιαίτερη αξία αν αναλογισθούμε ότι στο δημοτικό στάδιο του Αιγίου δεν υπάρχουν οι υποδομές για την ασφαλή προπόνηση στις ρίψεις ενώ το ενδιαφέρον κι από ότι φαίνεται και το ταλέντο των νεαρών αθλητών είναι μεγάλο.