Aigio
Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου, 2024
spot_img

Νίκη του Παναιγιαλείου στο Δερβένι

Ο Παναιγιάλειος επικράτησε στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι εκτός έδρας με σκορ 0-3 απέναντι στον Αστέρα Δερβενίου. Ο προπονητής μας Κώστας Γαλτσίδης είχε την ευκαιρία να βγάλει συμπεράσματα ενόψει της πρεμιέρας του πρωταθλήματος.

Το πρώτο γκολ για την ομάδα μας πέτυχε στο 19ο λεπτό ο Γιώργος Συρμής, στο 35ο λεπτό ήταν η σειρά του Carlos Ferreira για να σκοράρει, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο στο 75ο λεπτό ο Oscar Mendes πέτυχε το τρίτο γκολ για τους μελανόλευκους διαμορφώντας το τελικό αποτέλεσμα.

Αυτό ήταν το τελευταίο φιλικό για τον σύλλογό μας και ακολουθεί το πρώτο παιχνίδι για το φετινό πρωτάθλημα εντός έδρας, την Κυριακή 22/09 στις 11.00 με την ομάδα της Μυκόνου.

Στο πρώτο ημίχρονο αγωνίστηκαν: Γεωργόπουλος Θ., Ρίζος Γ., Γαλαριώτης Κ., Αρβανίτης Μ., Σταθόπουλος Χ., Ντούκας Ν., Μπούμπας Κ., Rindi S., Συρμής Γ., Ferreira C., Mendes O.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν: (45′) Σαμπάνης Χ., (57′) Λίατος Π., (68′)Βήτος Γ., Κατσαϊτης Κ., Ορτέντζιος Α., Ντούνης Χ., (73′) Παπαλεξόπουλος Κ., Αθανασόπουλος Ν., Παπαγεωργίου Β., Βλαχοσωτήρος Α.