Aigio
Δευτέρα, 16 Σεπτεμβρίου, 2024
spot_img

Π.Α.ΛΕ.ΜΟΤ.:Αγώνας Motocross στην Αρχαία Ολυμπία-(ΦΩΤΟ)

Στην Αρχαία Ολυμπία ξεκίνησε μετά τις καλοκαιρινές διακοπές το Παν. Πρωτ. Motocross με ρεκόρ συμμετοχών για την πίστα (121 αθλητές). Το χαρακτηριστικό του αγώνα ήταν ο άστατος καιρός που είχε από όλα , είχε πολύ ζέστη αλλά και πολύ βροχή και κρύο και έτσι είχαμε μετάθεση στα σκέλη της OPEN και SENIOR λόγο βροχής το Σάββατο και την Κυριακή ξεκινήσαμε με πολύ λάσπη που λόγο της ζέστης έγινε έντονη σκόνη για τα τελευταία σκέλη.

Τα παιδιά του ΑΟΛΜΟ διοργάνωσαν για άλλη μια φορά έναν πολύ καλό αγώνα και ανταπεξήλθαν ψύχραιμα στα παιχνίδια του καιρού

Η Π.Α.ΛΕ.ΜΟΤ. συμμετείχε με 11 Αθλητές κατακτώντας νίκες και βάθρα από την προσπάθεια των αθλητών της.

MX WOMAN

Οι αδερφές Λάμπρου συνέχισαν το σερί τους με την Ιωάννα (Τζονάκι) (7 ΥΑΜΑΧΑ) να κατακτά δυο πρώτες στα σκέλη και πρώτη θέση στον αγώνα , και η Αμαλία (17 YAMAHA) δυο δεύτερες και δεύτερη θέση στο βάθρο.

ΜΧ50

Αυτή η κατηγορία είναι άνευ  συναγωνισμού για να αποκτούν εμπειρία τα παιδιά από 6 έως 8 ετών και στο τέλος βραβεύονται όλα τα παιδάκια που συμμετέχουν. Στην άτυπη σειρά του τερματισμού πρώτος τερμάτισε ο Κοντσης Ανδρέας (84 KTM)

ΜΧ65

Ο Φωτόπουλος Δημήτρης (911 YAMAHA) πήρε και τις δυο εκκινήσεις στα σκέλη και μετά από πολύ δυνατούς αγώνες τερμάτισε και στα δυο στην δεύτερη θέση και στην δεύτερη στων αγώνα.

Ο Αγγελόπουλος Κωσταντίνος (512 YAMAHA) έκανε τον καλύτερο αγώνα του έως τώρα αλλά είχε από μια πτώση στους τελευταίους γύρους και στα δυο σκέλη τερματίζοντας 8ος κατακτώντας την 8η θέση στον αγώνα.

ΜΧ85

Στην κατηγορία συμμετείχε ο Σταμάτιου Γιάννης ( 102 YAMAHA) τερματίζοντας στα σκέλη 9-10 και 9ος στον αγώνα

Και η Δριχούτη Λαμπρινή (223 GAS GAS ) που τερμάτισε στην 10η και 12η θέση στα σκέλη και 10η στον αγώνα.

MΧ2

Φωτάκης Σωτήρης (307 ΚΤΜ) είχε μια τρομακτική πτώση χωρίς σοβαρό τραυματισμό, αλλά αυτό δεν των εμπόδισε να πάρει την 8η θέση στο πρώτο σκέλος και να παλέψει για την νίκη στο δεύτερο σκέλος κατακτώντας τελικά την 2η και την 4η θέση στον αγώνα.

Συμμετείχαν επίσης και ο Τσεκούρας Δημήτρης (171 YAMAHA)  και ο Τίντας Πέτρος (162 YAMAHA)

MX SENIOR

Στην κατηγορία με τα μεγαλύτερα ΠΑΙΔΙΑ του αγώνα συμμετείχε ο Βαγενάς Σωτήρης (450 YAMAHA) και τερμάτισε 7ος και 6ος στα σκέλη και 6ος στων αγώνα

Επόμενος αγώνας στις Κρινηδες στην Καβάλα τις 28-29 Σεπτεμβρίου.