Aigio
Τρίτη, 1 Οκτωβρίου, 2024
spot_img

Παναιγιάλειος – Άρης Πατρών 1-0.

Τη 2η φιλική νίκη του στα φιλικά παιχνίδια πραγματοποίησε σήμερα ο Παναιγιάλειος καθώς επικράτησε με 1-0 του Άρη Πατρών χάρις στο τέρμα που πέτυχε στο 65′ λεπτό ο Παύλος Λιάτος.

Οι μελανόλευκοι μάλιστα άστοχησαν 2 φορές από τα 11 βήματα στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, καθώς στο 11′ λεπτό ύστερα από την ανατροπή του Ανδρέα Σπανού από τον αντιπαλό του και την εκτέλεση του πέναλντυ από το Βασίλη Μπούνα η μπάλα βρήκε το αριστερό κάθετο δοκάρι, ενώ στο 35ο λεπτό ο Βαγγέλης Γκάτσης στο πέναλντι που κέρδισε ο ίδιος, έστειλε τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια του γκολκίπερ του Άρη.

Παναιγιάλειος: Αθανασόπουλος, Μαχαίρας, Μπελεζάκης, Μιχ. Σπανός, Παπαδόπουλος, Χούσα, Μπούνας, Κοτσόκολος, Λιάτος, Γκάτσης, Ανδ. Σπανός.

Στο β΄ ημίχρονο έπαιξαν όλοι οι μελανόλευκοι πριν του τραυματία Νίκου Βλάχου: Νικολόπουλος, Πλατυκώστας, Βιλανάκης, Μαυρούλιας, Τσεκούρας, Ροδόπουλος, Αποστολής, Καραπιπέρης, Μούκας.

Άρης Π.: Πέτρου, Γράβαλος, Καταρτζόπουλος, Μετζελόπουλος, Δασουράς, Μπούμπαλης, Αγγελής, Γεωργόπουλος, Κουτρούμπας, Μητρόπουλος, Κωστής.

Για το β΄ μέρος στην ομάδα του Θανάση Παπουτσή έπαιξαν οι: Οικονομόπουλος, Νικολόπουλος, Ραμαντάνης, Χάχαλης, Σπανός, Σκέρμπι.